Kategorie: Wszystkie | Nasz Grunwald | Nasze Miasto
RSS
czwartek, 08 czerwca 2006
Prawdopodobnie będziemy mieli nowy przedmiot w szkole. Wychowanie patriotyczne. Słusznie. Niech się dzieci uczą miłosci do Ojczyzny. Przypominam sobie taki przedmiot jakim była "propodeutyka nauki o społeczeństwie". Nasz ulubiony. Potworne nudy. Reagowałem na niego jak mój syn reaguje na lekcje religii. Obowiazek nauki traktuje jak obowiazek, czyli kolonie karne. Taka jest młodzież i jakakolwiek próba zmiany jej nastawienia do obowiazków jest raczej skazana na niepowodzenie. Czy eksperyment na młodzieży zmuszanej do miłosci do Ojczyzny, w której nie będa mogli znależć pracy, uczciwych i madrych polityków oraz mało prespektyw na całe zycie się powiedzie zostawiam domyślności czytelników. Ale widocznie naczelny Belfe(r)-gor w przebłysku natchnienia doszedł do wniosku, że choc młodzież nic od Ojczyzny nie otrzyma to choć zostanie nauczona miłości. Na siłę. W końcu to łatwiej zrobić niż zadbać o miejsca pracy.
Miłego dnia
Grzegorz
22:15, g-steczkowski
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 czerwca 2006
W porannym programie TOKFM zaproszony tam Jacek Kurski stwierdził że w Polsce cytuję "nic nie nie da zrobic zgodnie z prawem"
Naprawdę, tak powiedział !!!

No, czy ja to musze komentować?

Nie muszę

Skomentujcie sami sobie.

Miłego dnia

P.S.
W najblizszym czasie oczekuję wezwania wszystkich słuchaczy TOKFM na badania za pomocą wariografu, bowiem nie da się ukryć, że niektórzy z nich powtórzą to osobom innym, nie słuchajacych tego radia. Jacek Kurski z pewnością stwierdzi, że jest to wielka prowokacja. To co sam powiedział zresztą.
Abstrahując, taniej byłoby chyba wezwać samego Jacka, i nie na badania warigraficzne tylko psychiatryczne.

12:08, g-steczkowski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 czerwca 2006
a oto jak pracuje koalicja

dalej
11:11, g-steczkowski
Link Komentarze (1) »
Tuba PiS'u, Pan Jacek Kurski z triumfem oglosił wczoraj, że teraz Prezes wszystkich tak samo myślacych Polaków ma takie poparcie, takie poparcie, że jedynie mozna go porównywac do poparcia jakie miał Piłsudski. Zaznaczył również, że szkoda iż wymiana kadr i wywalanie ludzi ze stanowisk odbywa się tak rzadko i że chyba nie trzeba bedzie zwoływać nastepnego zjazdu PiS aby wywalic nastepnego członka "łże-elit" W swoim wystapieniu nawet nie zająknął się, czy to wywalanie ma jakikolwiek kontekst merytoryczny.
Cóż, w końcu jak drwa rąbia to wióry lecą.
Jak się skończyła władza Piłsudskiego wiemy. Wystarcza pogadać z dziadkami, a jak ich już nie ma to poczytać historię. Sama i słaba padła łupem sąsiadów. Czy JK również narazi nas na taki los? Z pewnością nikt nas nie zaatakuje. Ale nie musi. Dzisiaj zdobyczą nie są hektary ale środki. Wystarczy kilka narodowych koncernów i sprawa z głowy.
W tym co mówiła prof. Staniszkis jest coś na rzeczy. Charyzmatyczne ale anachroniczne wystąpienie JK wyraźnie wskazuje nam drogę, jaką chciałby podążyć lider PiS'u. Samodzielny, niemomylny i czysto-ideowy przwódca na czele narodu zmierzajacego do pierwotnej idei czystego państwa opiekuńczego. Oczywiście bez kapitału prywatnego.
Nie chce mi się nawet oceniac utopii tego zamiaru. Szkoda czasu. Ja chciałbym dowiedzieć się coś innego.
Kazdy człowiek ma prawo do marzeń. JK również. I nikt nie ma prawa mu tego odmawiać. Ale rodzi się jedno pytanie. Kto zapłaci rachunki za wprowadzanie tych marzeń w zycie. On sam czy my wszyscy?
Milego dnia.
Grzegorz Steczkowski
10:51, g-steczkowski
Link Dodaj komentarz »