Kategorie: Wszystkie | Nasz Grunwald | Nasze Miasto
RSS
piątek, 04 lutego 2011
Nie trzeba było długo czekać. Raptem kilka godzin, żeby wykazać, jak wielu myśli podobnie jak ja. Nikt nie wierzy w to, iż Schetyna spokornieje. Oczywiście, nie pozwoli sobie teraz na działanie z otwartą przyłbicą, ale knuł będzie dalej. Równie wielu podejrzewa, że DT reprezentuje podobna opinię. Dlatego dni GS są policzone. Ale czy to coś zmieni? Nie! A dlaczego? A dlatego, że...
"Ta rozmowa kończy animozje wewnątrz PO. Otwieramy nowy rozdział - mówi nam jeden ze współpracowników marszałka (Schetyny- dop. autora blogu). Dodaje, że ta sprawa nie powinna wpłynąć na układanie list wyborczych. Do tej pory obaj liderzy razem konsultowali ich obsadę z szefami regionów" - Hmmm, autorem tego jest ktoś od Kurskiego?!!!
sobota, 29 stycznia 2011
PO idzie w sondażach w dół z szybkością nurkującego myśliwca. Nie wiemy jeszcze, czy spada czy rozpoczyna atak. Ale jeżeli nie spada, to czy ma odpowiednią siłę, aby pokonać przeciwnika i wyjść z tego nurkowania. Jakie są mocne strony PO, a jakie słabe? I skąd te nieoczekiwana zmiana
środa, 26 stycznia 2011
PO, PiS, SLD i PSL. To główni gracze na politycznym targu. Dobija się do tej lady PJN, pewnie spróbuje SD. Wróble ćwierkają, że PO już robi przymiarki do ewentualnych wyborów. Dlaczego? Bo w ustawowym terminie może być za późno. Scena polityczna jest tak rozchwiana, że w obliczu konieczności kompletnego ciecia wszystkich wydatków budżetowych wynik wyborów do Sejmu, gdzie PO będzie miało tyle głosów co PiS i PJN razem wcale nie jest nieprawdopodobny.
piątek, 21 stycznia 2011
Niestety, historia ma jedno podstawowe prawo. Powtarza się. Społeczeństwo też kieruje się jednym prawem, równie fundamentalnym jak ww. prawo historyczne. Nie wyciąga żadnych wniosków z powtarzającej się historii.
wtorek, 18 stycznia 2011
Na razie Rosjanie rozwijają się w każdym kierunku. Przypisując Tatianie Anodinie potencjalne możliwości bycia chorą pozostawiają sobie furtkę do zmian w raporcie MAK-u gdyby trzeba było wykoncypować nową teorię potwierdzającą całkowitą winę Polaków za katastrofę w Smoleńsku
poniedziałek, 17 stycznia 2011
Czy uda się do końca wyjaśnić sprawę tragicznego lądowania na Siewiernym 10 kwietnia 2010r. Pewnie nie. Ale pośpieszna premiera raportu MAK i wychodzące każdego dnia nowe szczegóły odsłaniają ponury obraz zaniechań i politycznego majstrowania przy procedurach bezpieczeństwa. Ale jeżeli potwierdzi się przebieg wydarzeń w kontrolnym kiosku na lotnisku w Smoleńsku (trudno to nazwać wieżą) to Moskwę czeka spore zamieszanie i poleci kilka głów.
niedziela, 16 stycznia 2011
Zwykle nie piszę o sprawach niepolskich. Nie ten kaliber. Ale skoro dopuszczono nas do materiałów MAK-u, to coś mi się odmieniło. Głównie z powodu Rosjan. Miałem okazję ich poznać, lepiej niż wielu moich rodaków. I mam swoje zdanie, które nie do końca jest zbieżne z oficjalną opinią rządu. Ale oni po prostu tak mają.
piątek, 14 stycznia 2011
Choć intencje są najtrwalszym materiałem piekła nie mogę się od nich odżegnać komentując małe zamieszanie, jakie sprawiłem swoją poniedziałkową decyzją. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że jednostronna lojalność jest jedynie upokarzającą służalczością, a na to mnie nie stać. I po prostu nie muszę!
czwartek, 13 stycznia 2011
W poniedziałek, 10 stycznia 2011r. złożyłem wniosek o skreślenie mnie z listy członków PO. Byłem w PO od 2003 roku, czyli prawie 7 lat. Przyszedłem do niej z powodu programu mówiącego o budowie państwa obywatelskiego, o budowie trzeciego filara rozwoju narodowego, czyli o kapitale społecznym. Odchodzę, bo niezależność myślenia oraz próba obrony tego programu stała się w PO niepotrzebna.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9