Kategorie: Wszystkie | Nasz Grunwald | Nasze Miasto
RSS
wtorek, 22 czerwca 2010
Po pierwszej turze. Wynik dla PO kiepski. Prawdopodobnie zawiniło społeczeństwo. Tak z pewnością usłyszymy z ust kilku prominentnych działaczy PO, członków sztabu wyborczego. Ale czy to wyjaśnia wszystko?
środa, 12 maja 2010
Po trzech głosowaniach w Radzie Miasta Poznania było jasne. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego "Sołacz" nie został zatwierdzony. Z poprawką Pawła Wosickiego wróci do ponownego opracowywania. Poprawka pozwala na stworzenie strefy ochronnej parku oraz na wykreowanie na terenie Sołacza części zielonej, przeznaczonej dla bardziej aktywnych poznaniaków. A co mają do tego ogrody..? O tym dalej.
sobota, 17 kwietnia 2010
Czy Rosjanie jednak przyczynili się do katastrofy? Czy polscy piloci znaleźli się tak nisko nad ziemią, bo szukali świateł podejścia do pasa startowego? Świateł, które jak podaje dzisiejszy internet prawdopodobniejsze nie działały.
środa, 14 kwietnia 2010
Po okresie szoku i leczenia bólu, po tym jak ciała pary prezydenckiej znalazły się w Polsce zaczyna się wśród rodaków rodzić zbiorowa przypadłość której trzeba nadać jakieś określenie. Proponuję "hipokrisis poloniae" - polska hipokryzja.
wtorek, 13 kwietnia 2010
Powoli przyzwyczajamy się do tego. Ich już nie będzie. To prawda, że będzie inaczej, ale to banał, niestety bardzo prawdziwy. Ale powoli rodzi się inne uczucie. Uczucie wstydu i złości.
niedziela, 11 kwietnia 2010
Czy i jak śmierć Prezydenta Polski z małżonką oraz wieloma osobistościami politycznymi, wojskowymi naszego kraju wpłynie na nasze życie? Nie wiem. Ale z pewnością przyczyni się do zmian pomiędzy Polską a Rosją, a przede wszystkim pomoże samej Rosji...
wtorek, 30 marca 2010
Nie mam żadnych wątpliwości. Popełniono zbrodnię. Śmierć niewinnych ludzi na peronach moskiewskiego metra jest przestępstwem. Ale świat jest okrutny i nie kieruje się logiką sprawiedliwości.
poniedziałek, 29 marca 2010
Budowanie coraz bardziej skomplikowanej struktury biletowej transportu miejskiego jest brnięciem w ślepą uliczkę. Wg mnie nie tedy droga..
poniedziałek, 15 marca 2010
Już w sobotę odbędą się wybory szefa poznańskich struktur PO. Zostało 6 dni i jak dawno tak nie bywało, sytuacja zdaje się być absolutnie demokratyczna. Bo trudno mówić, że coś z góry zostało ustalone. Przy takiej ilości kandydatów!!!!
niedziela, 07 marca 2010
Wydawało się, że doświadczenie uczy. Ale chyba nie wszystkich. I na całe szczęście..
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9