Kategorie: Wszystkie | Nasz Grunwald | Nasze Miasto
RSS
czwartek, 11 maja 2006
Wczoraj wieczorkiem, w ramach dobranocki dla dorosłych wystąpił kolejny rzecznik rządu albo rzecznik jedynie prawidłowego sposobu myślenia Polaków. Powtórzył to co już słyszeliśmy wielokrotnie z ust poprzednika rzecznika, że wszystkiemu jest winna Platforma. Dość zaskakującym jest do postawionej tezy o winie PO za istniejącą sytuacje wiara, że wszystko jest OK i będzie lepiej. Rozumiem, że pod koniec kadencji obecnego układu, w momencie triumfalnego podsumowywania osiągnięc usłyszymy, że PO nie jest winna temu rezultatowi, ale walnie do tego się przyczyniła zmuszajac PiS do współpracy z SO i LPR.

A tak powaznie

Nie mamy szcześcia do prezydentów. Lech Wałesa, A.Kwasniewski to postacie III RP, która trzeba zamknąc bo nie staneli na wysokości zadania. W tej chwli mamy nowego prezydenta nowej IV RP. Jest to niestety Prezydent tylko części Polaków. Nie z wyboru naszego ale z wyboru własnego, od momentu kiedy stał się rzecznikiem tylko jednej opcji politycznej. Mam nadzieję, że rozumie gdzie podąża i mam nadzieję, że szybko się zreflektuje.

Grzegorz Steczkowski
20:12, g-steczkowski
Link Dodaj komentarz »
Wczoraj popołudniu wiceminister B.Piecha, gorący zwolennik budżetowego finansowania służby zdrowia i rejter z PO, Z.Sośnierz urzadzili sobie własną konferencję prasową. W tym czasie ich szef przebywal na rozmowach z Premierem Marcinkiewiczem. Nie tylko dziwi fakt nielojalności B.Piechy ale to, że bral w niej udział były dyrektor Śląskiej Kasy Chorych, znany z jej reformy. Sosnierz również był zwolennikiem reformy służby zdrowia w kierunku jej urynkowienia. Oto bowiem spotkali się i ramie w ramie wystepowali przeciwko swojemu szefowi dwaj zwolennicy zupełnie odmiennych koncepcji rozwoju i prowadzenia polskiej słuzby zdrowia.
Nie odgaduje, dlaczego tak sie stało, nie trzeba. Stało się tak przez chciwośc władzy jednego i drugiego. Jeden chce być ministrem, drugi potwierdził swoją dośc ograniczono pryncypialną naturę, wstępnie ujawnioną zdradą PO sprzed kilku miesięcy.
I tak sobie myślę, że chyba stało się dobrze. Oto Pan Sośnierz wykazał, w jaki sposób trkatuje swoje poglady polityczne i lojalność. I dobrze się stało, że nie ma go już na pokladzie PO.

Będzie nam lżej


Czekam na naśladowców
Grzegorz Steczkowski
16:31, g-steczkowski
Link Dodaj komentarz »
Nasze nadzieje co do tego, iż liderzy PO wiedzą co czynią, a z racji miejsca jakie zajmują mają większe prawo do formułowania polityki partii chyba okazały się płonne. Pewne działania PO w ostatnim okresie czasu są nie tylko dość niezrozumiałe, ale budzą obawy co do ich intencji. Czy aby nie kierują nimi nadmiernie utrwalone ambicje osobiste?
Chyba czas na zmianę. Moze nie programu ale ludzi, którzy je realizują.

Grzegorz Steczkowski
10:16, g-steczkowski
Link Dodaj komentarz »
1 ... 6 , 7 , 8 , 9